PRZEDSIĘBIORCA MOŻE TANKOWAĆ PALIWO ZE ZNIŻKĄ 20%

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą ma możliwość uzyskania upustu na zakup paliwa w wysokości aż 20%.


Oferta przygotowana przez jedną z polskich instytucji finansowych mogła w ostatnich dniach zadziwić sporo osób. Duży polski bank umożliwił bowiem wszystkim przedsiębiorcom tankowanie paliw w stałej, niezmiennej cenie wynoszącej… 3,90 zł za litr.

Oferta dotyczy tankowania dowolnego paliwa (Pb98, Pb95, ON) na wszystkich stacjach w Polsce. Jeśli na stacji zapłacimy więcej niż wspomniane 3,90 zł/litr, bank zobowiązuje się… zwrócić nam różnicę na nasze konto.

Co ciekawe, akcja nie jest ograniczona czasowo. Przedsiębiorca ma zatem możliwość zakupu tańszego paliwa w każdym kolejnym miesiącu, niezależnie od przyszłych wzrostów cen paliwa.


Jak to działa?

Zasada działania programu jest następująca:

  1. Klient dokonuje zakupu paliwa na dowolnej stacji na terenie Polski i płaci normalną cenę np. 4,90 zł/litr.
  2. Następnie bank zwraca klientowi różnicę w cenie paliwa powyżej 3,90 zł.

W tym przypadku, za każdy zakupiony litr paliwa, bank zwraca różnicę równą:

4,90 – 3,90 = 1,00 zł

Jeśli zatem klient zatankował 50 litrów paliwa, bank zwróci mu kwotę równą:

1,00 zł x 50 = 50,00 zł

Bank zapewnia, że zwróci za zakupy paliwa kwotę do 100 zł w każdym kolejnym miesiącu. Oznacza to, że co miesiąc możemy tankować ok. 100 litrów paliwa w obniżonej cenie (w zależności od ceny paliwa, czasem może to być nawet 150 litrów). W ciągu roku możemy więc zaoszczędzić aż 1200 zł. Ile zaoszczędzisz w swoim konkretnym przypadku?

Bank wydaje kartę paliwową bezpłatnie. Darmowa jest również obsługa karty, a bank nie pobiera żadnych prowizji za dokonywane kartą transakcje. Bezpłatny jest również rachunek powiązany z kartą. Przedsiębiorca nie ponosi więc żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w programie zniżkowego tankowania.


Czy każdy może wyrobić taką kartę paliwową? Nie. Bank nałożył tu dość istotne ograniczenie. Z oferty mogą bowiem skorzystać jedynie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Upustu nie otrzymają więc osoby nie będące przedsiębiorcami.